(Δείτε το βίντεο της εκπομπής "Εύφορη Γη"
για την οξοποιία Παπαδέα και στα καινοτόμα προϊόντα της)
{yendifplayer type=video youtube=https://www.youtube.com/watch?v=obpeWSJG1A4}
Την εταιρεία, που συνεχίζει να κατακτά όλο και περισσότερα ράφια της ελληνικής και διεθνούς αγοράς, διευθύνει σήμερα ο Διονύσης Παπαδέας, ο οποίος παρέλαβε την επιχείρηση από τον πατέρα του Παναγιώτη και πλέον δίνει βήμα δημιουργίας κι επιχειρηματικότητας στα παιδιά του, στην τρίτη γενιά της επιχείρησης.
Με υπερηφάνεια για τα βήματα της επιχείρησης, ο Διονύσης Παπαδέας και ο γιος του Παναγιώτης, μιλούν στον φακό της εκπομπής «Εύφορη Γη», παρουσιάζοντας τη μεγάλη γκάμα προϊόντων «Messino», από το κλασικό ξύδι και το ξινό μέχρι το balsamico και τις κρέμες σε μεγάλη ποικιλία, ενώ παρουσιάζουν και το μοναδικό για τα ελληνικά δεδομένα νέο τους προϊόν, τις «πέρλες balsamico».
Μας ξεναγούν στη σύγχρονη σήμερα μονάδα και τις γραμμές παραγωγής και στέκονται στο όραμα της οικογενειακής επιχείρησης, η οποία παρά τις δυσκολίες των καιρών, επιμένει να επενδύει εκμεταλλευόμενη τις προκλήσεις της εποχής, εξάγοντας μέχρι στιγμής σε 19 χώρες τα προϊόντα της.
https://eforigi.com.gr/ekpompi/item/521-perles-balsamico-to-neo-kainotomo-proion-tis-oksopoiias-papadea#sigProId200c8e850c
Διαβάστε σχετικά άρθρα:
Οξοποιία: Στην κορινθιακή σταφίδα επενδύει κι επεκτείνεται η εταιρεία Παπαδημητρίου (εκπομπή 63a)
Οξοποιία: Νέα καινοτόμα προϊόντα από την οξοποιία Βρυώνη (εκπομπή 63c)