25/07/2024 13:35
Αγροτική παραγωγή
Πρόγραμμα δακοκτονίας Παρασκευή 26 Ιουλίου στη Μεσσηνία
Η Διεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής Π.Ε. Μεσσηνίας ανακοινώνει ότι εφόσον…
Το Τμήμα Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, με πρωτοβουλία των φοιτητών και των καθηγητών, προσπαθώντας να στηρίξει τις κοινωνικές δομές του Δήμου Καλαμάτας, δώρισε 200 λίτρα εξαιρετικά παρθένου ελαιολάδου στο Δημοτικό Παντοπωλείο.
Το ελαιόλαδο αυτό προέρχεται από τον ελαιώνα του Αγροκτήματος και οι καλλιεργητικές φροντίδες των δένδρων αλλά και η συγκομιδή του ελαιοκάρπου πραγματοποιείται αποκλειστικά από τις/τους φοιτήτριες/τες υπό την επίβλεψη των καθηγητών.
Ακολουθήστε μας: