26/07/2024 16:00
Διάφορα
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας…
Ημερίδα με θέμα την «Ολοκληρωμένη διαχείριση των στερεών αποβλήτων της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας», διοργανώνει ο Αναγκαστικός Σύνδεσμος Διαχείρισης Στερεών Αποβλήτων της 2ης Διαχειριστικής Ενότητας Ν. Αχαΐας, σε συνεργασία με τον δήμο Δυτικής Αχαΐας και το Δίκτυο των Φορέων Διαχείρισης Στερεών Αποβλήτων.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί αύριο Σάββατο 9 Δεκεμβρίου, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Κάτω Αχαΐας (Ραστή & Ασημακοπούλου).
Η ημερίδα τελεί υπό την αιγίδα του υπουργείου Περιβάλλοντος και Ενέργειας και της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας (ΚΕΔΕ), με τη συμμετοχή του Ελληνικού Οργανισμού Ανακύκλωσης (ΕΟΑΝ).
Ακολουθήστε μας: