Δευτέρα, 20 Ιανουαρίου 2020 14:48

Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ ΠΟΛΟ: Ήττα για τον ΝΟΚ στην Χίο

Την ήττα με 18-9 γνώρισε ο ΝΟ Καλαμάτας από την ΠΕΚΕ Βροντάδου στην Χίο για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος πόλο της Α2 ανδρών.

Οι Χιώτες πήραν από νωρίς το προβάδισμα, αφού προηγήθηκαν με 3-0, 4-1 και 5-2, ενώ στη συνέχεια έφτασε τη διαφορά στα έξι γκολ (8-2).

Ο ΝΟΚ αντέδρασε και μείωσε σε 8-4 με σερί 2-0, όμως το ημίχρονο έκλεισε με τους γηπεδούχους προηγούμενους με 11-5.

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να καλύψουν μέρος της διαφοράς (13-7) και έτσι η τελευταία περίοδος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τις δύο ομάδες να σημειώνουν επτά γκολ για το τελικό 18-9.

ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 18-9

Οκτάλεπτα: 6-2, 5-3, 2-2, 5-2.

ΠΕΚΕ Βροντάδου (Γιώργος Μπελέγρης): Φρυδάς 1, Μονιούδης Λ. 1, Παγούδης 1, Βορριάς 5, Σωτηράκης 1, Γάφος 2, Κώστας 7.

ΝΟ Καλαμάτας (Στάθης Μπακολιάς): Αντωνόπουλος 1, Αγγελής Σ. 1, Βερνάρδος 1, Παναγιώταρος 4, Τζούβελης 2.

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ:

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΕΚ 9-10. Οκτάλεπτα: 2-2, 3-2, 2-4, 2-2. ΝΕ Πατρών (Φώτης Γιαννόπουλος): Κανελλόπουλος Γ. 3, Καρβουντζής 1, Τραυλός 1, Βικάτος 4. ΑΕΚ (Κωνσταντίνος Δάνδολος): Σάντα 1, Μαυρωτάς Αρ. 1, Λύκαρης 2, Γιαννουρής 1, Στελλάτος 2, Τίγκας 1, Δερμιτζάκης Χ. 2.

ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 7-10

Οκτάλεπτα: 2-2, 4-3, 1-2, 0-3. Τρίαινα Βούλας (Παναγιώτης Καλογιάννης): Αναστασιάδης 1, Σιταρένιος 1, Καλαμάρης 1, Τσακιράκης 2, Φωτίου 1, Αλεβίζος 1. Ηλυσιακός (Γιάννης Σταύρου): Λάππας 2, Γούσης 1, Τούμπουρος 2, Τασσόπουλος 2, Μπερτόλης 2, Τσιρώνης 1.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 19-9

Οκτάλεπτα: 5-1, 6-2, 6-3, 2-3. ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Παπανικολάου Αλ. 3, Λαδάς Π. 1, Λαδάς Σ. 1, Κουκουμάκης 2, Σκαρπέλης 2, Αγκόρτσας 5, Κλήμος 1, Τζώρτζης 3, Τσαγκάρης 1. ΝΟ Πατρών (Βασίλης Λαμπάτος): Πολλάτος 1, Κανελλόπουλος Β. 1, Αβαγιανός 1, Κωνσταντακόπουλος 2, Μάγγος 2, Ανδρικόπουλος 1, Πασσάς 1.