1) Την ολοκλήρωση του αρδευτικού δικτύου Κάμπου-Χανδρινού-Στενωσιάς καθώς και τη διόρθωση όλων των κακοτεχνιών του έργου που έχει υλοποιηθεί ώστε να γίνει σύγχρονο και λειτουργικό. 2) Την αποκατάσταση της πηγής "Μάτι". 3) Την επίλυση όλων των προβλημάτων που παρουσιάζει το αρδευτικό δίκτυο Χανδρινού-Πλατανόβρυσης.
Ο δήμαρχος από την πλευρά του υποσχέθηκε ότι οι εργασίες για την ολοκλήρωση του αρδευτικού δικτύου Κάμπου-Χανδρινού-Στενωσιάς θα ξεκινήσουν μέσα στις επόμενες 10 μέρες και ότι θα προσπαθήσει για την άμεση επίλυση των προβλημάτων άρδευσης ολόκληρης της περιοχής . Ο αγροτικός σύλλογος Χανδρινού περιμένει από τον κύριο δήμαρχο να τηρήσει τις δέσμευσης του, ειδάλλως οι αγρότες δηλώνουν ότι προβλέπεται ένα θερμό καλοκαίρι με τα τρακτέρ στο δρόμο.
Τα μέλη του αγροτικού συλλόγου Χανδρινού συνεχίζουν τον αγώνα τους, παλεύουν για σύγχρονα δίκτυα άρδευσης, την αξιοποίηση του δυναμικού των πηγών και των ποταμών της περιοχής συνάμα με την αξιοποίηση των πλέον σύγχρονων επιστημονικών και τεχνολογικών μεθόδων κατασκευής έργων. Καταλήγουν πως το νερό είναι πηγή ζωής για τους ίδιους και τις καλλιέργειές τους.