26/07/2024 16:00
Διάφορα
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας…
Μια γιορτή για το περιβάλλον διοργανώνεται στο Πάρκο Γουδέ στη Σπάρτη αύριο Τετάρτη στις 18.00 από την Περιφέρεια Πελοποννήσου και το Δήμο Σπάρτης.
Ποδηλατική διαδρομή, περιήγηση στο δίκτυο μονοπατιών του Πάρκου, ξενάγηση στο χώρο εκδηλώσεων και στο χώρο του θεάτρου θα έχουν την ευκαιρία να απολαύσουν όσοι παρευρεθούν στην αυριανή γιορτή.
Το Πάρκο Γουδέ αποτελεί έναν οργανωμένο χώρο πρασίνου και ψυχαγωγίας συνολικής επιφάνειας 40.000 τ.μ. περίπου και έχει χρηματοδοτηθεί από πόρους του Προγράμματος ΕΣΠΑ της Περιφέρειας Πελοποννήσου 2007 – 2013.
Ακολουθήστε μας: