Επικεφαλής του πάνελ, ήταν η εκπρόσωπός μας το 2011 στο Διεθνές Συμβούλιο Ελαιολάδου Εφη Χριστοπούλου, η οποία μεταξύ άλλων τόνισε πως «σκοπός είναι η εφαρμογή καλών πρακτικών παντού, ώστε να πετυχαίνουμε υψηλή ποιότητα παρθένου ελαιολάδου».
Δείτε τις βραβεύσεις στον διαγωνισμό ελαιολάδου:
ΒΡΑΒΕΙΑ - ΕΠΑΙΝΟΙ
1ο βραβείο: βιολογικό ελαιόλαδο «Areti» της εταιρείας Αφοί Δραγώνα.
2ο βραβείο: στην εταιρεία του Νικόλαου Μαρουλάκου από τη Μονεμβασιά για το ελαιόλαδο «Manoli Canoli».
3ο βραβείο: στα ελαιόλαδα «Angel Premium» - αφοί Δραγώνα, «Malva» του Νικολάου Μαρουλάκου και «Faris» της Agrexpo.
Επαίνοι: «Sapfo» - Παπαδέλης & ΣΙΑ (Λέσβος), Τριανταφύλλου Διονυσία (Φιλιατρά), Διακουμής Κωνσταντίνος (Κυνηγού), Γεώργιος Κοζομπόλης (Μ. Μαντίνεια), ΠΟΠ Κολυμπάρι – Terra Creta (Χανιά), LIVAplatinum – Νικόλαος Κρημνιανιώτης, «Ελαιώνιον» - Agrovim και «Elawon» - Καμπούρης (Παλλήνη).