26/07/2024 16:00
Διάφορα
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας…
Σταθμός Κτηνιατρικής Υποστήριξης Κρήτης εγκαινιάσθηκε στην 115 πτέρυγα Μάχης στη Σούδα, κατά τη διάρκεια ειδικής τελετής, παρουσία του διοικητή της μονάδας σμηνάρχου Ιωάννη Μπιρμπίλη.
Όπως αναφέρει σχετικά το Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας «σκοπός της δημιουργίας του σταθμού είναι η κτηνιατρική κάλυψη των στρατιωτικών σκύλων της 115ΠΜ και της Αμερικανικής Ευκολίας, των μονάδων της Πολεμικής Αεροπορίας που εδρεύουν στην Κρήτη, καθώς επίσης και η τήρηση της υγιεινής των τροφίμων και του ύδατος.Επιπλέον, βάσει του εξοπλισμού που διαθέτει, επιτρέπεται η παροχή πρωτοβάθμιας κτηνιατρικής υποστήριξης, καθώς και η διενέργεια ορισμένων χειρουργικών και επεμβατικών διαδικασιών βραχείας διάρκειας».
ΑΠΕ ΜΠΕ
Ακολουθήστε μας: