26/07/2024 16:00
Διάφορα
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας…
Σε εφαρμογή τέθηκαν τα προσωρινά κυκλοφοριακά μέτρα επί της οδού Ναυαρίνου στην Καλαμάτα, σε συνέχεια ομόφωνης απόφασης της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής. Από χθες, Δευτέρα 27 Ιουλίου 2020, εφαρμόζονται οι ρυθμίσεις που έχουν προταθεί από την ομάδα εργασίας που συστάθηκε το προηγούμενο διάστημα στο Δήμο, με στόχο -μεταξύ άλλων- την απόδοση περισσότερου χώρου σε πεζούς και ποδηλάτες.
Σύμφωνα με τις ισχύουσες αποφάσεις, τα προσωρινά μέτρα περιλαμβάνουν:
Τα μέτρα είναι προσωρινού χαρακτήρα και βρίσκονται υπό αξιολόγηση. Υπενθυμίζεται ότι μπορεί να υπάρξει τροποποίησή τους ή ακόμα και ακύρωσή τους σε ερχόμενη συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής.
Ακολουθήστε μας: