26/07/2024 16:00
Διάφορα
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας…
Στο διεθνές τουρνουά "Asqheron Open" στην ομώνυμη πόλη του Ισραήλ, συμμετείχε από τις 16 έως τις 19 Σεπτεμβρίου ο Καλαματιανός πρωταθλητής στο τένις με αμαξίδιο Γιώργος Λαζαρίδης.
Στους αγώνες στο "μονό" σημειώνοντας δυο νίκες απέναντι σε αξιόλογους αντιπάλους, έφτασε μέχρι τα ημιτελικά. Στο «διπλό» με συμπαίκτη τον Ισραηλινό Asi Stokol, έπαιξαν στον τελικό, όπου ύστερα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που ξεπέρασε τις 2 ώρες και κρίθηκε στο ταϊ-μπρέηκ, ηττήθηκαν , κατακτώντας τελικά τη 2η θέση.
Οι αγωνιστικές δραστηριότητες για τον Γιώργο Λαζαρίδη, συνεχίζονται σε αμείωτους ρυθμούς καθώς αύριο Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου αναχωρεί για τη Βουλγαρία όπου θα συμμετέχει σε ακόμα ένα διεθνές τουρνουά το "Plovdiv Open".
Ακολουθήστε μας: