Ο Νίκος Τατασόπουλος μάγεψε το κοινό με το μπουζούκι του και όταν έκανε ταξίμια ξεχνούσες να αναπνεύσεις… ο Κώστας Δουμουλιάκας με την υπέροχη στεντόρεια φωνή του ερμήνευσε εξαιρετικά τα τραγούδια, η Χαρούλα Τσαλπάρα συνόδευσε άρτια με το πιάνο όλα τα τραγούδια,η Εύα Ξένου γοήτευσε με την βελούδινη φωνή της και ταξίδεψε το κοινό με την ερμηνεία της πίσω στο χρόνο στις σπουδαίες γυναικείες φωνές του ρεμπέτικου.Ο Γιώργος Βεντουρής ήταν ο βράχος της ορχήστρας με το κοντραμπάσο του και έκανε υπέροχα φωνητικά.Στην αρχή της παράστασης άλλη μια έκπληξη περίμενε τους θεατές αφού άκουσαν από γραμμόφωνο ένα τραγούδι όπου έπαιζε μπουζούκι ο Γιάννης Τατασόπουλος. Όλη η παράσταση ήταν ντυμένη με κείμενα που επιμελήθηκε και αφηγήθηκε η Σταυρούλα Μπαρδουνιώτη για την ζωή και το έργο του Γιάννη Τατασόπουλου.Η παράσταση παρέσυρε τον κόσμο πίσω στο χωροχρόνο δημιουργώντας στο κοινό βαθιά συγκίνηση και μεγάλο ενθουσιασμό. Αυτό που ζει κάποιος παρακολουθώντας μια παράσταση που οργανώνει η ‘’ΟΡΧΗΣΤΡΑ-ΧΩΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ’’ δεν είναι απλά ένα καλλιτεχνικό γεγονός αλλά μια μοναδική εμπειρία!Επειδή οι θέσεις είναι περιορισμένες και εξαντλούνται πολύ γρήγορα ακολουθήστε την ‘’ΟΡΧΗΣΤΡΑ-ΧΩΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ’’ στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης για να ενημερώνεστε έγκαιρα για τις εκδηλώσεις.
Facabook :Ορχήστρα Χώρος Πολιτισμού
Facebook page :Orhistra
Instagram: orhistra.horospolitismou
Πληροφορίες:6974184883 (Αδαμόπουλος Γιώργος)