26/07/2024 16:00
Διάφορα
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας…
Στο τρακτέρ ανεβαίνουν κάθε χρόνο δεκάδες φοιτητές γεωπονίας στο ΤΕΙ Πελοποννήσου στην Καλαμάτα, για να αποκτήσουν δίπλωμα χειριστή.
Πάνω από 80 - 90 φοιτητές της Σχολής Τεχνολογίας - Γεωπονίας, κάθε έτος, άντρες και γυναίκες, μαθαίνουν να χειρίζονται γεωργικό ελκυστήρα μετά διαφόρων μηχανημάτων, ώστε να έχουν τις βασικές γνώσεις όταν βγουν στον στίβο εργασίας.
Δείτε το βιντεο:
{yendifplayer type=video youtube=https://youtu.be/I1vn5oEy0Sc}
Το ίδρυμα και οι καθηγητές, δίνουν βαρύτητα στις δεξιότητες των φοιτητών, τις οποίες αποκτούν ή καλλιεργούν μέσα από εργαστήρια, βιωματικές εμπειρίες και μεγάλη ποικιλία δραστηριοτήτων εντός κι εκτός του ιδρύματος.
Ακολουθήστε μας: