Το σεμινάριο απευθύνεται σε γεωπόνους και παραγωγούς μικρής ή μεγάλης κλίμακας και έχει ως σκοπό την εμβάθυνση στα θέματα που αφορούν στην προστασία της ελιάς και στην εξοικείωση των συμμετέχοντων με τις πλέον σύγχρονες τεχνολογικές εξελίξεις του τομέα.
Στο σεμινάριο, οκτώ καταξιωμένοι επιστήμονες και στελέχη του κλάδου της ελαιοκομίας θα παρουσιάσουν τις εισηγήσεις τους και θα απαντήσουν σε ερωτήσεις των συμμετεχόντων.
Είναι διάρκειας 12 εκπαιδευτικών ωρών και θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά μέσω της πλατφόρμας zoom το χρονικό διάστημα 9-20 Σεπτεμβρίου.
Η προεγγραφή είναι απαραίτητη και το κόστος συμμετοχής είναι 40 ευρώ.
Για περισσότερες πληροφορίες και εγγραφές οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν τηλεφωνικά στο 27210 25700, μέσω e-mail στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. , www.kaem.gr/seminars/ και στο Γραφείο του ΚΑΕΜ στην Κεντρική Αγορά Καλαμάτας.