26/07/2024 16:00
Διάφορα
Ολοκληρώθηκε η επίσκεψη της κινεζικής αντιπροσωπείας από την Fujian στην Πάτρα
Κινεζική αντιπροσωπεία από την Επαρχία Fujian επισκέφθηκε την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας…
Μια πατέντα που κάνει το μάζεμα της ελιάς να μοιάζει παιχνίδι, δημιούργησε μια ομάδα πέντε παραγωγών που ένωσαν τις γνώσεις τους και τις καλλιέργειες τους, από το Μυρσινοχώρι στo Δήμο Πύλου - Νέστορος.
Τα μέλη της ομάδας, έχοντας όραμα την παραγωγή εξαιρετικού προϊόντος, κάθε χρόνο, χωρίς να τραυματίζονται τα ελαιόδενδρα και φυσικά επιτυγχάνοντας μικρό κόστος, πήραν την απόφαση να κατασκευάζουν μόνοι τους τα μηχανήματα για την ελαιοσυγκομιδή.
Πλέον η "ομάδα Ρούτση" έχοντας ένα ισχυρό "οπλοστάσιο" στην διάθεση τους, από μηχανήματα που δημιουργούν και χειρίζονται μόνοι τους, στοχεύουν στην ολοκληρωμένη διαχείριση του προϊόντος από την παραγωγή έως την τυποποίηση.
Δείτε το βίντεο εδώ:
Ακολουθήστε μας: