Η απόφαση δεν ήταν καθόλου επιπόλαια ή βιαστική. Όλα αυτά τα χρόνια μπορεί να απογοητεύτηκαν, να κουράστηκαν, αλλά κινήθηκαν μεθοδικά, στοχεύοντας στην ποιότητα και την αναζήτηση αγορών για το προϊόν τους. Για τρίτη χρονιά φέτος, η ετικέτα τους φιγουράρει στα ράφια μεγάλων σούπερ μάρκετ και στη λαχαναγορά, η παραγωγή τους διαρκώς αυξάνει, όπως αυξάνουν και οι καταναλωτές που απολαμβάνουν τα κάθε λογής, χρωματιστά, γευστικά φραγκόσυκά τους.
Και φυσικά, όσο γίνονται γνωστές οι εξαιρετικές ιδιότητες αυτού του ιδιαίτερου φρούτου, όλο και περισσότεροι το βάζουν στο τραπέζι τους!
Διαβάστε περισσότερα στο
13ο τεύχος Εύφορη Γη
Γίνετε συνδρομητές και να παραλάβετε στην πόρτα σας δωρεάν κάθε νέο τεύχος Εύφορη Γη
Ξεφυλλίστε το στον υπολογιστή ή το κινητό σας: Εύφορη Γη