Στις 11:15 θα επισκεφθεί και ξεναγηθεί στο ελαιοτριβείο Καρούμπαλης Α.Ε στην Μάδαινα.
Στις 11:45 θα επισκεφθεί και ξεναγηθεί στις εγκαταστάσεις της ΣΥΚΙΚΗΣ.
Στις 12:00 θα επισκεφθεί και ξεναγηθεί στις εγκαταστάσεις αποθήκευσης, επεξεργασίας και τυποποίησης ελαιολάδου του Αγροτικού Συνεταιρισμού "Ένωση Μεσσηνίας" που λειτουργούν σε συνεργασία με την Κωνσταντόπουλος Α.Ε στην Θουρία.
Στη 13:00 θα παραθέσει συνέντευξη τύπου στην έδρα των Διοικητικών Υπηρεσιών του Αγροτικού Συνεταιρισμού "Ένωση Μεσσηνίας" επί της Ιατροπούλου 10 (ισόγειο) .
Στη 13:30 θα πραγματοποιηθεί συνάντηση με εκπροσώπους Συνεταιρισμών με πρωτοβουλία και πρόσκληση της "Ένωσης Μεσσηνίας".